Tehetséggondozás

A Kiváló Tanár Program célja lehetőséget biztosítani a 2. éves, tanárszakod hallgatók számára, hogy már a kötelező pedagógiai gyakorlat megkezdése előtt kipróbálhassák, mivel is jár a tanári szakma.

A résztvevők egy tanéven keresztül heti 4 órát egy iskolában töltenek egy mentortanár mellett (órákat hallgatnak, kiértékelnek, segítenek a tanárnak az órák előkészítésében, bekapcsolódnak a tanórákba). Ezen kívül havonta egyszer tréningen/műhelymunkán vehetnek részt, ahol egyrészt megoszthatják társaikkal tapasztalataikat, másrészt olyan technikákat, módszereket tanulhatnak, olyan készségeket sajátíthatnak el, amelyekre az egyetemi tanterv nem tér ki.

Jelentkezés a 2024-2025-ös tanév Kiváló Tanár Programjába​

Elindult a jelentkezés a 2024-2025-ös tanévre! Közöttünk a helyed, ha másodéves vagy és vállalod, hogy

• heti 4 órát a program tevékenységeivel töltesz (óralátogatás, órák kiértékelése, tanórára való készülés, tanóra egy részének vagy akár egy egész tanórának a megtartása, felmérők előkészítése, felmérők javítása stb.);
  • részt veszel a havonta egyszer megrendezésre kerülő workshopokon;
  • részt veszel a budapesti tanulmányi kiránduláson.
JELENTKEZZ MOST!

Előző évfolyamok

2023-2024

A 2023-2024-es a tanévben 18 hallgató vett részt a programban, akik 13 mentor irányítása mellett dolgoztak 5 kolozsvári iskolában.

Tudj meg többet

• Szeredai Norbert, Talentum Református Iskola
  • Tasnádi Zoltán, Tálentum Református Iskola
  • Zágoni Judit, Talentum Református Iskola

A 2024-2025-ös tanévben a Kiváló Tanár Program résztvevői három workshopon és egy tanulmányi kiránduláson vettek részt.

A Gizi akciópedagógia csapata a Mentortársas  játék segítségével tapasztaltatta meg velünk, milyen lehet hátrányos helyzetű gyerekként küzdve haladni az oktatási intézményrendszerben.

Albert Katalin és Kádár Noémi a szexuális nevelés fontosságát emelték ki, és röviden bemutatták a Ciklus-show és a Titkos küldetés programok mibenlétét.

Fülöp Csilla és Szellő gyakorlatias bemutatót tartottak az állatasszisztált pedagógiáról, ahol a résztvevőknek alkalma nyílt számos játékon és gyakorlaton keresztül kipróbálni, hogyan segítheti egy terápiás állat a tanári és nevelői munkát.

Május elején a programban résztvevő hallgatók tanulmányi kiránduláson vettek részt Budapesten. A tapasztalatcsere keretében betekintést nyertek a Diákszempont Általános Iskola és Gimnázium kooperatív módszerekre alapozó oktatási munkájába, múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt a Nemzeti Múzeumban, meglátogatták a Csodák Palotáját és számos más kulturális és szakmai programba kapcsolódtak be.

A Kiváló Tanár Programot a 2023-2024-es tanévben a Kulturális és Innovációs Minisztérium a Nemzeti Tehetség Programon keresztül az NTP-HHTDK-M-23-003 szerződés keretében támogatta