XXII. Országos Anyanyelvi Tanítási Verseny

VERSENYFELHÍVÁS

XXII. Országos Anyanyelvi Tanítási Verseny

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem a 2016/17-es tanévben meghirdeti az Országos Anyanyelvi Tanítási Versenyt.

A Reformáció 500. évfordulójának tiszteletére

a verseny témája a tanulás tanítása olyan szövegek feldolgozásának segítségével, amelyek tartalmukban a református valláshoz és a „kálvinista Rómához” kapcsolódnak.

A verseny időpontja: 2017. április 24-26.

Helyszín: DRHE Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola

Az eddigi versenyektől eltérően az egyes tananyagokat illetően nem tudunk tankönyvi szövegekre támaszkodni, hiszen a református valláshoz kötődő szövegek az olvasókönyvekben nem találhatóak. A Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola két szakvezetője: Csorbáné Major Enikő és Szécsiné Szász Enikő tanítónő tíz szöveget állított össze, ezek valamelyikét fogják kihúzni és tanítani a versenyzők. Ezt mindenkihez eljuttatjuk, azaz a szövegek ismeretében lehet készülni a versenyre.

A továbbiakban a verseny menete megegyezik az eddigi versenyekével:

• a tanítás előtti napon a versenyző kihúzza, melyik osztályban, hányadik órában, mit tanít (az előzetesen megismert szövegek közül). Ezen a napon hospitál.
  • A következő napon zsűri előtt tanít. A versenytanításról DVD-felvétel készül.

A versenyre pedagógusdiplomával rendelkezők nem jelentkezhetnek.

A verseny ökumenikus szemléletű, a gyakorlóiskolai tanulók is különböző vallásúak.

A határon túli intézmények közül a legjobb órafelvételt küldő tanítóképző hallgatóját és oktatóját hívjuk meg. A DVD-t a Debreceni Református Hittudományi Egyetem címére vagy elektronikus úton kell eljuttatni hozzám. Cím: DRHE Magyar Nyelvi és Irodalmi tanszék 4026 Debrecen Kálvin tér 16.

Határidő: 2017. március 25.

Csákberényi-Nagy Miklósné dr.

Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszék